Šungit – lék XXI.století?

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Šungit – kámen zdraví

Léčivý minerál Šungit (Shungit), je možné nalézt pouze na jediném místě naší planety, v Karélii na březích Oněžského jezera v Rusku. Dodnes není zcela znám jeho původ, ale existuje hypotéza, že šungity jsou pozůstatky gigantického meteoritu, úlomku planety Faetón, která kdysi byla součástí naší sluneční soustavy. Stáří Šungitu se pohybuje kolem 2 miliard let a má zcela jedinečné fyzikální, chemické a léčebné vlastnosti.

Před 20 lety vědeckým světem proletěla senzace: anglickým vědcům se podařilo vytvořit cestou syntézy novou molekulární formu uhlíku – fullereny. A uhlík, jak známo, je základ života na Zemi. Nová látka byla tvrdší než diamant a měla silné a výrazné léčebné a antioxidační účinky. V experimentu fullereny dokonce zpomalovaly růst rakovinných buněk.

 

A po dalších 7 letech vznikla nová senzace: přírodní fullereny byly odhaleny v karelské hornině – Šungitu! Vypadalo to, že hádanka jedinečných léčebných vlastností černého kamene bude brzy vyřešena. Vědci předpokládají, že je spojena právě s fullereny. Podle výsledků seriózních klinických zkoušek je možné s pomocí Šungitu léčit srdečně-cévní, svalové a obzvláště kloubní nemoci a nemoci pohybového ústrojí, což umožňuje, abychom ho právem pokládali za „kámen zdraví“ neboli lékem XXI století.

Šungit

 • dezinfikuje      a čistí vodu, obohacuje vodu stopovými prvky, mění její energeticko-informační      strukturu, nabijí ji a aktivuje
 • absorbuje      a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady, organické sloučeniny,      mikroby
 • efektivně      pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní a technogenní      vlivy
 • zlepšuje      mikroklima, harmonizuje prostředí
 • má      léčivé a hojivé účinky, dodává energii a silu

Šungit a voda

Díky svým absorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem šungit čistí vodu téměř od všech organických příměsí včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak; od mnoha kovů a nekovů; ničí vibria cholery, streptokoky, jiné bakterie a mikroorganismy; plní funkci destrukturátora, který z energetické paměti vody odstraňuje informaci o látkách, jež se v ní dříve nacházely, mění její energeticko-informační strukturu; obohacuje vodu stopovými prvky důležitými pro organismus.

www.sungit.cz

Výrobky ze šungitu

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

Šungitová pyramida je příkladem synergického posílení vlastností materiálu a tvaru.
Ponořená do vody tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní unikátní lék. Malou pyramidku (40×40 až 50×50 mm) postavte na dno skleněné lahve o obsahu 3 litrů, nalijte pitnou vodu, a láhev s vodou postavte na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat. K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte. Je zaznamenáno blahodárné působení této vody na celý organismus: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.
Vynikající výsledky má používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Výsledky některých výzkumů ukazují, že i předčasně zešedivělé vlasy mohou nabýt své původní barvy.
Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině, v nose a při parodontóze. Velmi účinné inhalování při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd. Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají vážnější problémy, jako jsou pooperační jizvy, loupající se kůže, ekzémy, plísně.
Tyto léčivé kameny mají opravdu skoro až zázračnou moc.

 

Odstranění vlivu geopatogenních a technogenních zón

Pokud se chcete zbavit dlouhodobé podrážděnosti, únavy a neklidu, stačí jednoduše šungitovou pyramidku postavit ve vašem pokoji a váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Okamžitě se odstraní všechno nepříjemné působení elektromagnetických polí, zlepší se složení vzduchu. Působením šungitové pyramidky se dokonce mění vůně v místnosti. Pro neutralizace nepříznivého záření počítače, televize atd. umístěte pyramidku na anebo před monitorem nebo jiném zdrojem záření.
Stejná vlastnost šungitu se využívá u destiček na odrušování záření bezdrátových telefonů. Destičku nalepte na pouzdro nebo na zadní stranu sluchátka.

 

ŠUNGITOVÉ KORÁLKY, PŘÍVĚSKY, NÁRAMKY

 

Ochraňují před negativními vlivy, harmonizují, dodávají sebejistotu, sílu a vitalitu. Šungit je nosičem ženské (jinové) energie. Různé tvary.
Léčivé kameny ze šungitu můžete nosit neustále u sebe.

 

BIOENERGETICKÝ HARMONIZÉR – ŠUNGIT + KARELSKÝ MASTEK

 

Harmonizér se skládá z kroužku vyrobeného ze šungitu a trojúhelníku z karelského mastku. Působení harmonizéru přepíná organismus do jiného, dokonalejšího energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy, posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizér zvyšuje vibrace, vyrovnává polaritu těla a napomáhá dalším pozitivním změnám energetického systému. Harmonizér se používá také k meditačním a obdobným účelům.
KARELSKÝ MASTEK – Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou břidlicovou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý – MgCO3). Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: rychlá absorpce tepelné energie a její akumulace a postupné vyzařování nahromaděné tepelné energie. Stačí podržet ho v rukou jen několik minut, dlouho pak budete mít pocit že Vás hřeje. Kousek, ponořený do vařící vody na 5 minut, vystydne až za hodinu. Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kamen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Je nosičem mužské (jangové) energie. Základní cvičeni s harmonizérem najdete v přibaleném letáku. Speciální energetická cvičení se můžete naučit na kurzech Ya-Su.

 

ŠUNGIT krém-balzám

 

Má protizánětlivé a hojivé účinky, odstraňuje otoky, uklidňuje, zmírňuje bolest, zlepšuje mikrocirkulaci ve tkáních. Používá se při osteochondroze, bolestech a zánětech míšních nervů, artritidě a artróze různého původu a k masážím kůže.
Způsob použití : vtírat do postižené oblasti těla a kloubu 2 – 3x denně, poté zabalit do vlněné látky, tuto proceduru opakujeme po dobu 2 – 4 týdnů. Vedlejší účinky nejsou známé. Základní složkou je šungit, krém také obsahuje extrakty bylin: aloe, ženšen, pelyněk, třezalky, mumie, cedrový olej, olej z kličku pšenice; vodu obohacenou o ionty stříbra aj.

 

MASÁŽNÍ KOULE ZE ŠUNGITU

 

Mladým lidem pravidelná cvičení s koulemi dávají bystrost mysli a sílu rukou, starším lidem pak pomáhají se zbavit zácpy a pocitu znecitlivění končetin, dlouhodobě udržují paměť na vysoké úrovni a též i mozkovou způsobilost, pomáhají bojovat s únavou, vyhnout se zbytečným strachům. Cviky s šungitovými koulemi zlepšují krevní oběh, normalizují tlak, odstraňují křeče, třas rukou, zlepšují pohyblivost kloubů, napomáhají sladění pravé a levé mozkové hemisféry. Koule mohou být použité pro relaxační a meditační účely. S koulemi můžeme cvičit kdykoliv a kdekoliv, viditelné jsou i výsledky z cvičení a to nezávisle na věku, pohlaví či zdravotním stavů. Pozitivní vliv masáží šungitovými koulemi se vysvětluje vlastnostmi šungitu a také energetickou vazbou existující mezi zápěstím a centrální nervovou soustavou. Kromě toho na prstech a dlaních rukou se nachází aktivní body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány a ovlivňují jejích funkčnost. Dle výsledků a efektivity můžeme cviky se šungitovými koulemi zařadit mezi nejlepší prostředky pro udržování vysoké práceschopností a aktivní dlouhověkostí.

NÁVOD K POUŽITÍ

Pro ozdravovací cíle:

 • Odstraňovaní únavy a stresu
 • Zlepšení koordinací pohybu, síly a šikovností rukou
 • Stimulací pamětí a vnímaní
 • Normalizací arteriálního tlaku
 • Udržování životního tempa /životní roviny/ na vysoké úrovní

Obzvlášť se to doporučuje lidem který ve svém povolaní často přichází do styku se stresem (podnikatele, lide ve vedoucích pozicích apod.) a s vytížením pozorností a pamětí (programátoři, práce na PC, pracovnicí dispečingu, řidiči různých transportu, studenti apod.).

Pro léčivé cíle:

 • Při onemocnění rukou (revma apod. – před aplikaci dejte na vědomí svému lékaři, neaplikujte při zhoršení)
 • Při úrazech horních končetin, poruchách hybností rukou nezávisle na příčině a též lidem používajícím berle či hole a znehybněných nemocným (poškození míchy, paralýza apod.)

Všeobecná doporučení

 • Pro ozdravný trénink není nutné dělat složité triky či vyvíjet abnormální námahu, dobré výsledky přinesou i ty nejjednodušší cviky: tření koule ve dlaních, otáčení dvou koulí ve dlani ve směrů a v protisměru hodinových ručiček.
 • Je nutné dodržovat pravidelnost cvičeni a postupně zvyšovat zátěž.
 • Doporučujeme střídat cviky se stisky a cviky na rotační pohyby. Je nutné se vyhnout bolestivých pocitu. Při cvičení není doporučováno napětí nezainteresovaného svalstva které není ve skupině jíž procvičujeme (sval ramenní, rameno, krk a záda) a také se vyvarovat zbytečných pohybu (zaklánění hlavy, zvedáni ramen a rozpažování)
 • Na počátku se doporučuje vybrat si koule středních rozměrů, po zvládnutí základních cviku, pořídit si koule různých velikosti pro dosažení rozmanitého napětí provadět cviky se 3-4 koulemi.
 • Doporučujeme vykonávat cviky neméně než 10 min denně.
 • Snažte se nedívat během cvičení na koule nýbrž se zaměřte na pocity ve Vašich rukách, který Vám cviky přináší.

Základní cvičeni najdete v přibaleném letáku.

 

POLŠTÁŘEK ZE ŠUNGITOVÉ DRTI

 

Polštářek ze šungitové drti pomáhá zmírňovat bolesti a některé lehčí nemoci (nenahradí návštěvu lékaře!!!). Přikládáme přímo na problémová místa ale i na energetická centra a body. Zajímavé je zkusit přikládat šungit (polštářek) na zadní část hlavy a krku – pomohl odstranit bolest očí a zánětu dásní. Je příjemný i pocit uvolnění a přílivu energie. Velmi dobře působí na bolesti zad. Můžete zkusit i při bolestech v krku nebo při rýmě. Polštářek je možno nahřát a přikládat teplý nebo naopak v lednici ochladit a dávat např. na záněty – kde je třeba chladit. Vrchní obal je možné sundat a prát. Velikost polštářku cca 15×22 cm.

Zdroj.:www.sungit.cz

 

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit