Vitamín všech vitamínů

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Vitamín C je snad nejdůležitější živná látka vůbec a má mnohostranné účinky. Udržuje v činnosti mozek a zajišťuje nám dobrou náladu, Jde o silný antioxidant, působí protizánětlivě a přispívá k pružnosti kůže a svalů. Stimuluje také stavbu vaziva, kostí a zubů, právě tak jako chrupavek a šlach. Brání buňky proti virům a bakteriím a chrání před nachlazením. Přispívá k zvýšené tvorbě interferonu a rychlejšímu hojení ran.

Vitamin C také umožňuje využití železa z potravy, odstraňuje z těla těžké kovy a všeobecně zajišťuje jeho detoxikaci. Je nepostradatelný pro optimální fungování obranyschopnosti organismu a chrání orgány i tkáně, především centrální nervovou soustavu, před ničivými účinky volných radikálů, čímž brzdí stárnutí.

Je důležitý pro přeměnu uhlohydrátů a tuků, podílí se na syntéze hormonů a stavbě červených krvinek, je nutný k stavbě nervových spojení a důležitý pro syntézu kolagenu.

Vlivem vitamínu C zůstávají cévní stěny pružné, neporušené a mladé, snižuje se dopad stresu na organismus a dochází ke korigování diabetických problémů s látkovou výměnou. Vitamín C rovněž zmenšuje škodlivý dopad kouření a chrání před oxidací krevního tuku a cukernatěním bílkovin v cévách.

Brání tvorbě karcinogenních látek, brzdí uvolňování histaminu při alergických reakcích a zabraňuje zakalení očních čoček při šedém zákalu. Stará se také o zvýšené spalování tuků a s pomocí syntézy karnitinu o jejich přeměnu na energii, takže tělo je štíhlé, silné a zdravé.

Vitamín C je nepostradatelný při působení životně nezbytných enzymů, a jakmile chybí, selhávají důležité buněčné funkce. Jako vitamin C-ester má příznivý vliv na žaludek, rychleji se vstřebává do krve a pomaleji vylučuje z organismu. Spojuje se s mnoha toxiny, odnímá je z látkové výměny a odvádí z těla. Zvyšuje naši schopnost reagovat na ozon, zabraňuje syntéz e rakovinotvorných nitrosaminů, přispívá k zmenšování polypů v tlustém střevě a urychluje odbourávání alkoholu.

Především však slouží jako prevence proti infarktům, ateroskleróze a mozkové mrtvici. Hlavní příčinou aterosklerózy je chronický nedostatek vitaminů, jenž je příčinou zeslabení narušení tepenných stěn.

K zvlášť nebezpečné situaci dochází při nedostatku vitamínů a minerálních látek současně s překyselením – což je případ většiny lidí. Oxidace – „biologické rezavění“ – pak poškozuje organismus a urychluje stárnutí.

Zdroj: K. Tepperwein -Biologické rezavění.

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit