Domácí lékař

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Jak si pomůžeme sami – používání léčebných prostředků doma


Je mnoho způsobů, jak za pomocí léčivých bylin, vody, tepla a chladu můžeme rychle zmírnit jednoduché potíže a běžné zdravotní problémy.
Všeobecně platí, že když nemoc do 3 dnů neodezní, ale naopak se stav zhorší, musíte vyhledat lékař. Také při náhlých, velmi silných kolikových bolestech, poruchách krevního oběhu, ochrnutí apod., musíte okamžitě k lékaři.

Uvádím příklad jedné nemoci z knihy „Domácí lékař“:

Bolest v krku

Možné obtíže – škrábání a pálení v hrtanu a na měkkém patře, potíže při polykání, chrapot.
Možné příčiny
– většinou virová infekce
– dlouhé hlasité mluvení
– prochladnutí průvanem
– průvodní příznaky při viróze nebo chřipce

Kdy musíte k lékaři
– máte-li dýchací problémy, když je krk citlivý na dotek, máte-li následně bolest v uších, při vysoké teplotě, když nenastane do 3 dnů zlepšení.

Co může udělat sami
– šetřete krk: přijímejte pouze řídkou stravu, nic kyselého ani ostrého
– kloktání: 2 čajové lžičky ostružinového listu spařte 1/4 l vařící vody, nechejte 10 minut vylohovat, sceďte.Vychladlým odvarem kloktejte 3x denně.
– kloktání: 2 čajové lžičky mochny nátržníku zalijte 1/4 l studené vody, přiveďte až k varu, nechejte 10 min. vylohuvat, sceďte a vlažným odvarem kloktejte každou hodinu.
– inhalace: po 1 čajové lžičce oregana (dobromysli), tymiánu a heřmánku dejte do mísy a spařte 2 l vařící vody, nechejte 5 min. vyluhovat, páru inhalujte ústy (přes hlavu si dejte ručník v šíři inhalační nádoby).

Léky, které pomohou
– přírodní prostředky – cucavé tablety s Vincentkou nebo jiné z lékárny, extrakt z květů heřmánku, nebo listu šalvěje ke kloktání.

Doplňující opatření
– cucejte šalvějové bonbony

Co vám škodí
– kouření, ostré pokrmy, ledové nápoje

Náš tip
Lněný ubrousek namažte tvarohem asi 1 cm vysokou vrstvou (tvaroh rozmíchjte s douškem octa), stranou s tvarohem položte na krk a přes obklad oviňte vlněnou šálu. Nechejte působit několik hodin, nejlépe přes noc.

Dále je zde uvedeno například:

– šetrná léčba dětí – bolesti břicha, horčka, zánět středního ucha, zuby …..
– poskytnutí první pomoci – bezvědomí, dušnost, krvácení, otrava, ošetření ran, podvrtnutí, spálení, úžeh, úpal, zlomeniny kostí
– zdravá strava jako prevence – ovoce, zelenina, mléčné produkty, musli, zdravé svačinky během dne
– zdravé nápoje – zelený čaj, kefír, čaje maté a guarana, vitamínové nápoje
– předcházejte nemocem relaxací – uvolněte se, zbrzděte a udělejte si čas, dechová cvičení, autogenní trénink, svalová relaxace podle Jacobsona, Qi Gong, saunování, jóga
– masáže – povzbuzující nebo uklidňující, akupresura, klasické masáže, masáže aromatickými oleji, masáže reflexních zón na chodidle, na rukou apod.
– kvalitní spánek – dobrý odpočinek, uvolňující koupele, léčivé bylinky pro dobré spaní, rady a triky jak usnout.

Vřele doporučuji takového pomocníka, kniha obsahuje cenné rady, je v kapesní velikosti, dá se uložit do domácí lékarničky, přibalit do zavazadla na dovolenou nebo na služební cestu, můžete si ji natrvalo ponechat na chalupě.

Zdroj: Ch.Lentz Domácí lékař

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit