Bachovy esence

6. 4. 2020

Bc. Bronislava Kubějová

Ukazuji lidem směr na jejich životní cestě k většímu prožívání radosti a spokojenosti. Pomáhám jim najít cestu z jejich problémů, učím je, jak si mohou sami pomoci s vesmírnou podporou. Můj příběh si přečtěte zde >>

Tento systém vymyslel před 50ti lety anglický lékař Eduard Bach. Systém 38 květových koncentrátů zahrnuje všechny základní negativní duševní stavy lidského charakteru a představuje v sobě uzavřený systém, který během své doby existence prokázal vynikající účinek.

Systém Bachových květů s dá označit jako „ reharmonizací vědomí“. Přivádí nás do části osobnosti, kde běží životní energie po špatné koleji nebo, kde je blokovaná a pomáhá nám dojít do kontaktu s naší celistvostí a naším pravým pramenem energie.

Esence vytvořil Dr.Bach, připravují se z 38 planě rostoucích, nejedovatých rostlin. Krizová esence má číslo 39 a je složena z pěti esencí. Esence léčí a harmonizují negativní emoce v našem těle (strach, deprese, skleslost, zoufalství, nejistota atd.). Jak víme, do jisté míry si způsobujeme sami svými myšlenkami a různými stresy mnoho nemocí a nesnází.

Zaplavují naše vědomí, naši celou bytost svou vibrací a energií. Pomáhají nám žít v přítomnosti a uvědomovat si své chování a své reakce na všechny události našich dní. Pomáhají nám žít vědomě.

Esence dokáží harmonizovat tyto negativní emoce u lidí, zvířátek, rostlinek. Mohou je užívat malé děti a těhotné, kojící ženy, esence se mohou užívat ke všemu, co užíváte (léky, bylinky apod.). Nejsou žádné kontraindikace. Žádné závislosti apod.

 Esence nenahrazují lékařskou péči, ale jsou skvělým doplňkem různých alternativních metod.

Esence se užívají ve 30 ml lahvičkách, která může obsahovat až 7 esencí. Užívají se v kapkách, nejméně 4 kapky 4x denně. Mohou se aplikovat přímo do úst nebo do jakéhokoliv nápoje (horký, studený, alkoholický).

Text z knihy Bachova květová terapie-teorie a praxe od Mechthilda Scheffera:

Určité divoce rostoucí květiny, keře a stromy vyššího řádu mají sílu zvýšit svým vyšším chvěním lidské chvění a otevřít naše kanály pro poselství spirituálního Já. Mohou zaplavit osobnost všemi ctnostmi, které potřebuje, a vyplavit tím charakterové nedostatky, které jsou příčinou naší bolesti. Jako krásná hudba nebo jako cokoliv jiného velkorysého a inspirujícího, jsou i tyto květiny schopné povznést celou osobnost a zavést nás blíž k duši. Tím nám dají mír a sprostí nás bolesti.

Neléčí tak, že by přímo napadly nemoc, ale tak, že zaplaví tělo krásným chvěním našeho vyššího Já, v jehož přítomnosti se nemoc rozpustí jako sníh na slunci. Pravé léčení nemůže existovat beze změny životního stanoviska, bez duševního míru a bez vnitřního pocitu štěstí.

Další příspěvky

Koncem týdne jedu do Valmezu, tak jsem připravovala tělové svíce.

Zdravím vás všechny , tak jsem si koupila časopis Spirit